Vyvážený přístup k boji proti obezitě

Obezita představuje jedno z největších zdravotních rizik naší doby. Existují dostatečné důkazy o tom, že obezita zvyšuje náchylnost k celé řadě zdravotních problémů, včetně koronárních a oběhových onemocnění, jistých druhů rakoviny a diabetu. Podle údajů Světové zdravotnické organizace se výskyt obezity v mnoha evropských zemích od 80. let 20. století ztrojnásobil a v industrializovaných zemích a rozvíjejících se ekonomikách neustále stoupá. 

 

V reakci na to řada zemí a zdravotnických organizací podrobila toto onemocnění důkladnému výzkumu, z nějž vyplývá, že obezita má mnoho příčin, a tak vědci nyní o obezitě hovoří jako o „multifaktoriálním jevu“. Panuje rozšířené přesvědčení, že nadváha není jen přímým důsledkem požívání jistých potravin, dalšími faktory, které mají totiž na obezitu vliv, jsou chronický stres v práci, častá spánková deprivace, psychické problémy a moderní sedavý způsob života.

 

Tím správným klíčem, jak se vypořádat s epidemií obezity v Evropě, je propagace aktivnějšího způsobu života. Ten samozřejmě zajistí pravidelné cvičení, ale výraznou změnu mohou přinést i drobné změny životního stylu – používat schody místo výtahu, na nákupy chodit pěšky a nejezdit autem, chodit na procházky v pauze na oběd nebo si jen jít pohrát s dětmi ven. Kromě aktivního životního stylu by měl být kladen důraz též na vyváženou stravu, při níž si člověk může v rozumné míře dopřát všeho – i slaných pochoutek jako jsou bramborové lupínky.

 

Svou odpovědnost vůči společnosti bereme velmi vážně a řadu svých výrobku jsme vylepšili, rozšířili jsme nabídku zdravějších výrobků a podílíme se na několika projektech, které proti obezitě bojují. Jedním z těchto projektů, který ilustruje naše nasazení, je úspěšný projekt s názvem „POM-BÄR tenisová akademie“.

 

Další informace naleznete zde.